Байерн Мюнхен победен от Айнтрахт Франкфурт 5-1
Снимка: cnn.com
CNN News | 2023-12-10 | 18:50:23

Единадесеткратният шампион на Бундеслигата Байерн Мюнхен бе разбит от Айнтрахт Франкфурт с 5-1 като гост на Дойче Банк Парк, като неговата серия от шест победи в лигата беше прекъсната по драматичен начин.

Въпреки доминиращото притежание на топката, Байерн беше напълно надценен в прогизналия следобед във Франкфурт и се поддаде на първото си поражение в лигата за сезона.

Тонът беше определен рано, когато крилото на Франкфурт Ансгар Кнауф вдигна топката от пропускане на Алфонсо Дейвис в първата минута, влизайки в наказателното поле и изпълнявайки крачка, преди отразеният му удар да мине малко покрай вратата на Мануел Нойер.

Продължаващият натиск на Айнтрахт се отплати в 12-ата минута чрез малко хаотична игра, когато защитникът на Байерн Нусаир Мазрауи не успя да изчисти центрирането на Аурелио Бута и топката попадна във Фарес Чаиби, който удари напречната греда с усилие. Топката попадна в Омар Мармуш, който я овладя добре с гърди, преди да я прехвърли покрай Нойер, за да изведе домакините с 1-0.

Байерн имаше шанс да изравни мача в 25-ата минута, когато Леон Горецка мушна страхотна топка към Хари Кейн отляво на наказателното поле на Франкфурт, но ударът на английската звезда мина встрани от далечната греда.

Докато дъждът продължаваше да вали, Knauff се пребори с Kim Min-jae, за да спечели топката по лявото крило в 31-та минута, като я пусна към Éric Junior Dina Ebimbe, който се справи с двама защитници на Байерн и някак си прокара удара си покрай Нойер, докато беше падайки, за да направи 2-0.

Франкфурт натрупа още мизерия на Байерн в 36-ата минута, когато Уго Ларсон брилянтно завърши подаване на Мармуш отляво, срязвайки отвън, преди да стреля през тялото на Нойер към далечния край на вратата.

Мюнхенци върнаха малко преди края на първото полувреме, когато Джошуа Кимих вкара страхотен гол от външната страна на наказателното поле, за да даде искрица надежда на гостите.

Байерн започна силно второто полувреме и отново имаше шанс да намали преднината, когато Кимих засече неуспешно изчистване към вратата, където топката се отклони от Кейн, преди да падне към Ерик Максим Чупо-Мотинг, чийто удар беше блокиран, за да прекрати опасна атака.

Въпреки това – както гласи максимата – когато вали, наистина вали, тъй като опитът на Dayot Upamecano да се придвижи напред беше спрян и Chaïbi бързо премина в атака, създавайки Dina Ebimbe за втория си за вечерта и четвъртия за Frankfurt.

Сякаш за да дразни и измъчва още повече защитаващия титлата си, петият мач на Айнтрахт за вечерта беше забавен от проверка на засада на видео асистент рефера (VAR), тъй като бившият полузащитник на Байерн Марио Гьотце игра с топката на Мармуш, чийто точен удар с пета падна в Кнауф, който завърши с външната част на десния си крак, за да победи Нойер в 60-ата минута.

След като проверката на VAR потвърди гола и крайния резултат за вечерта две минути по-късно, публиката избухна в аплодисменти и мизерията на Байерн беше пълна. Загубата означаваше, че Байерн пропусна шанс да излезе начело в лигата.

След мача шефът на Байерн Томас Тухел каза, че отборът не е успял да играе на обичайния си стандарт.

„Липсваше ни интензивност, след като не играхме миналата седмица“, каза Тухел, според BBC. „Не изглеждаше така на тренировка, но със сигурност изглеждаше така днес. Индивидуалните грешки са твърде много и крещящи.”

Нападателят на Байерн Томас Мюлер се съгласи с Тухел, като каза, че загубата се дължи просто на това, че Франкфурт играе по-добре от шампиона.

„Няма нужда от обяснение“, каза Мюлер пред репортери. „Трябва да поздравим Франкфурт, който заслужаваше победата. Те ни свалиха битката през първия половин час. Когато загубите 5-1, тогава трябва да последва реакция. Сега няма да загубим главите си. Нямаме достатъчно време, но ще се възстановим.”

Следващият мач на Байерн е в Шампионската лига на УЕФА срещу изпадналия в криза Манчестър Юнайтед, който загуби с 3-0 у дома от Борнемут през уикенда във Висшата лига и трябва да спечели срещу немския отбор, за да има някакъв шанс да се класира за нокаут етап от най-голямото клубно състезание в Европа.

Въпреки това, като се има предвид огромната липса на фокус от страна на Байерн в събота, вероятно е европейският гигант да играе А-мач на Олд Трафорд във вторник.

Източник: cnn.com